به‌هوش باش

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  پیش‌تر، از منفعل‌نشدنِ ذهن در مواجهه با فضای مجازی نوشتم. حتی خاطرنشان کردم که ذهنتان شبیه گالری موبایل نشود.


  باز هم می‌گویم بیش از پیش مراقب باشید: کاهشِ قدرتِ تجزیه‌و‌تحلیلِ مطالب و نیز کم‌حوصلگی در مطالعهٔ مطالب طولانی از دیگر عوارضِ محتوای شبکه‌های اجتماعیِ دسته‌چندمی نظیر تلگرام است.


  نه اینکه محتوای فاخر و دست‌اول در این شبکه‌ها یافت نشود، نه. اما این دست محتواها زیر بهمن گیزمیزها دفن می‌شود. حتی اگر زیر بهمن گیزمیزها چال نشود، در هیچ موتور جست‌وجویی، به‌منظور تحلیل و اشتراک‌گذاری ثبت نمی‌شود. حتی اشخاصی که محتوای ناب تولید می‌کنند، وقتی اقبال مردم را نبینند، به‌مرور جذب محتواهای سطحی می‌شوند و به دلالی محتواهای زرد رو می‌آورند.


  ممکن است ادامهٔ این وضعیت: تولیدنکردن محتوا و بسنده‌کردن به محتوای شبکه‌های اجتماعیِ موجود، سرنوشتی بدتر از افول تمدن‌های بین‌النهرین و شام را برای ما رقم بزند.


  همان‌قدر که استفادهٔ بهینه از ظرفیت‌های شبکه‌های اجتماعی مهم است، همان‌قدر هم مهم است که وبلاگ‌نویسی را از سربگیرید و محتوای فاخر تولید کنید‌.


  به‌تفصیل، اصل متن را در نظرها بخوانید.


  محمدباقر قنبری نصرآبادی

  ۲۳:۵۰

  ۵آذر۱۳۹۶‌

  نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : دوشنبه 6 آذر 1396 ساعت: 23:44
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها